Humanus

Humanus O nas Metody Terapeuci Galeria Obozy Kontakt


Aqua kręgosłup- zajęcia w wodzie

Zajęcia dla osób z problemami kręgosłupowymi  oraz dbającymi o sylwetkę.
    Dlaczego woda?  Ruch w wodzie odciąża stawy. Pokonywanie oporu wody poprawia sprawność kręgosłupa, wzmacnia mięśnie tułowia (mięśnie grzbietu, pośladków i brzucha), poprawia oddech, zmniejsza napięcie mięśni posturalnych, przyśpiesza regenerację organizmu oraz umożliwia relaks dla całego ciała.

    Środowisko wodne posiada rozległy korzystny wpływ na organizm pacjenta upośledzonego ruchowo. Aby zapewnić bezpieczeństwo ćwiczącemu i zabezpieczyć go przed nieprawidłowymi pozycjami i ruchami najlepiej korzystać z basenu o niezbyt dużej głębokości. Terapeuta podczas zajęć znajduje się wraz z pacjentem w wodzie, której temperatura powinna być zbliżona do temperatura ciała pacjenta. Bodźce odbierane przez eksteroceptory pacjenta przesyłane są do OUN, dostarczając wielu nowych doznań zarówno czuciowych jak i motorycznych. Działanie czynnika odciążającego połączone jest ze stałym "miękkim" ciałem. Pozorne uczucie utraty masy ciała wpływa na rozluźnienie mięśni i zmniejsza tarcie w stawach. Dzięki czemu ruchy pacjentów stają się bardziej płynne i mniej bolesne, wymagają również użycia mniejszej ilości siły.

    Dla pacjentów szczególnie dotkliwie poszkodowanych psychoruchowo udział w zajęciach w środowisku wodnym to nie tylko trening układu krążeniowo-oddechowego i możliwość opanowania umiejętności pływania, ale przede wszystkim jedyna w swoim rodzaju sposobność samodzielnego wykonania swobodnego ruchu, dająca wiarę we własne siły i motywację do dalszej mozolnej pracy w dążeniu do sprawności i samodzielności.

    Natomiast dla pacjentów nie chodzących woda stwarza warunki do prowadzenia nauki chodzenia i stymulacji osiowego obciążania kończyn.

    Ruch w wodzie jest przyjemny dla każdego człowieka, stanowi nieocenioną pomoc przy rehabilitacji chorych.  Jest znanym środkiem aktywizującym u osób zdrowotnie osłabionych. Ćwiczyć mogą osoby w każdym wieku.

Przy wykonywaniu ćwiczeń w wodzie zaobserwowano:
higieniczny.pl Skyclinic przeszczep włosów Artas rehabilitacja http://www.optyka-victoria.pl https://www.skyclinic.de https://laflora.pl https://sklepvitalaire.pl cbd lovebrow.pl
CentrumHumanus 2016